25 Ocak 2014 Cumartesi

Kollarımdaki Yabancı - Tracy Anne Warren || Kitap Yorumu


  
Yazar: Tracy Anne Warren
Yayınevi: Koridor Yayınları
Sayfa: 356
Yıl: 2011

Gelinin yerine geçmek ne kadar zor olabilirdi ki..
Violet Brantford hayatı boyunca kendini hep Raeburn Dükü Adrian Winterın arzulu kollarında hayal etmiştir. Oysaki Dük, Violetin şen şakrak, toplum önünde daha gösterişli tıpatıp ikizi Jeannette ile evlilik hazırlığı içindedir. Ancak Jeannette düğün törenine yalnızca dakikalar kala hayatını dükle birleştirme kararından vazgeçer. Dudu dilli Violet çok geçmeden kendini beyazlar içinde bulur; kardeşinin yerini almıştır. Kısa sürede cemiyet içinde parmakla gösterilen bir hanımefendi olan Violet hayal bile edemeyeceği fantezileri yaşarken gerçek kimliğini bir sır gibi saklamaya devam eder.

Adrian ise kendi düşüncesine göre ne yaptığının farkındadır. Her ne kadar Jeannette bencil ve aklı havada olsa da Winter ismini taşıyacak mükemmel bir eş görüntüsü çizmektedir. Fakat dünyalar tatlısı masum eşi onu her defasında şaşırtmakta ve mantık evliliğine dair beklentilerini kökünden değiştirmektedir. Planda yokken Dükün içine tarifsiz bir aşk ateşi düşer. 

"Tarihi aşk romanı tutkunlarının bayılacağı yepyeni bir soluk."
Romance Reviews Today

"Mükemmel bir romantizm için muhteşem bileşenlere sahip. Fazlasıyla tatmin edici. Tam puan!"
Coffee Time Romance

Bu kitap neden bitti? Bitecek ne vardı sanki?
Cidden! Kitabın bitimiyle beraberinden bir boşluğa düşmüş durumdayım..

Kitap ile alakalı bir çok duyum aldım. Kimisi çok beğendiğini ifade ederken kimisi de sıradan bir kitap olarak değerlendirmişti. Ben de dedim ki, "Nur sen bir oku öyle ver kararını!" ve aldım elime kitabı okudum.
Okudum asma ne okuma. Tek solukta bitti kitap.

Oysa bu kitapla alakalı sıkıcı gibi bir çok yorum okumuş ama aslında hiçte öyle olduğunu görmedim. Aksine o kadar güzel ve akıcıydı ki bitmesin diye cebelleşirken yine bir buçuk günde kitabı bitirmiş bulunmaktayım...

Başta okurken yersiz bir gülme krizine tutuldum. Sebebi ise ikizlerin yerini değiştirmesi ve kimsenin ruhunun duymaması ve olayların gidişatına cidden güldüm. Ya bu kızlar gerçekten çok iyi rol yapıp muazzam bir şansları vardı ya da onları kimse net bir şekilde tam anlamıyla tanımıyor dedim. 
Ki tahminim doğru çıktı. 

Violet o kadar saf ve masum bir karakter ki kitaptan tutup çıkarıp sıkıca sarılasım geldi çoğu zaman. Çok ama çok sevdim o kızı. 
Ve Adrian.. 
Allah'ım.. 
"Böyle biri Dünya'da var da ben neden denk gelmedim ki?" dedirtti bana.. Tabi o dönemde olsaydım :)

Ya bir adam bu kadar mı düşünceli, bu kadar mı kibar olur ya ve bu denli.. Ööhhüm tamam kısa keseyim...
Şimdi mevzu şu ki; hep o diğer kız kardeşten kaynaklanıyor olaylar.

Jeannette ile Adrian evlenecekleri gün düğün gününde kız vazgeçer ve ikizini ikna edip kendi yerine geçmesi için dil döker ve macerada başlar..
Violet içe kapanık utangaç bir kızdır ve ikizinin tam tersi bir karakter.. Tarihe meraklı, kitap okumasını seven, çeşitli diller bilen bilgili bir kız.. İkizi Jeannette ise modayı takip eden, gösterişli baloları ve eğlence düşkünü sivri bir karakterdir... 
Ama Jeannette Adrian'ı sevmez... 
Diğer yandan Vilolet ise Adrian'a aşık.. 
Böylece hayatında eline geçebilecek önemli bir fırsatı değerlendirmesi gerekirdi Violet'in, kim bilir..

Tabi düğün günü gelinin evlenmekten vazgeçmesi ve yerini kendisi alması ne denli zor olacak diye düşünür ama düşündüğünün aksine biraz zorlanır..

Zoraki tavırlar sahte gülüşler ama gerçek aşk...
Ve okunulmaya doyulmayan bir kitap...
Oyy oyy ben bittim bayıldım.
Sizlere de tavsiye ediyorum ;)Adrian ve Violet <3
Hiç bitmesin istedim :(

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder