18 Temmuz 2014 Cuma

Gabriel’in Cehennemi - Sylvain Reynard || Kitap Yorumu

 Yazar: Sylvain Reynard
Orjinal Adı: Gabriel's Inferno / Gabriel's Inferno #1
Yayınevi: Optimum Kitap
Sayfa: 654
Yıl: 2014

 “Grinin Elli Tonu’nun yazarı rekabete hazırlan! Sylvain Reynard sahneyi sana bırakacakmış gibi görünmüyor.” – Books and Reviews’tan Jessica Durham

 “E.L James’in Grinin Elli Tonu romanını bitiren kadınlar, üzülmeyin. Daha fazla zevk alacağınız bir eseri elinizde tutmaktasınız. Bu roman içerdiği aşk ve romantizm bakımından Grinin Elli Tonu’na en büyük rakip.” –Kirsten Acuna

 Uluslararası en çok satan yazarlardan biri olan Sylvain Reynard’tan, bir adamın bağışlanmasının ve kadının cinsel uyanışının unutulmaz öyküsü…

Hayli muammalı ve son derece seksi bir adam olan Profesör Emerson, gündüzleri saygın bir Dante uzmanı olarak yaşamını sürdürür, ama gecelerini hiç çekingenlik içermeyen bir cinsel zevke ayırır. Ün salmış yakışıklılığını ve üst düzey cazibesini kullanarak her hevesini tatmin etmeyi başarır, ama için için de karanlık geçmişinden ötürü acı çekmekte, tüm bağışlanma umutlarını yitirmiş olduğuna derinden derine inanmaktadır.
 Masum güzel Julia Mitchell, sınıfına lisansüstü öğrencisi olarak yazılınca, cazibesi ve Julia’yla olan esrarengiz bağlantısı yüzünden Profesörün hem kariyeri tehlikeye girecek, hem de hayatında geçmişiyle bugününü karşı karşıya getiren bir olaylar dizisi başlamış olacaktır.
 Gabriel’in Cehennemi, yasak aşk, baştan çıkarma ve ruhsal bağışlanma gibi alanları yoklayan ilginç, sürükleyici, vahşicesine ihtiras dolu bir yolculukta, bir erkeğin kendi kişisel cehenneminden kurtulup imkânsız sandığı şeye, bağışlanmaya ve mutluluğa ulaşmasının öyküsüdür.
 “Sen sadece şanssızlıkları üzerine çekiyorsun, Bayan Mitchell, bense günahların mıknatısıyım.”Bu seri hakkındaki duygu ve düşüncelerimi dile getirmeden önce, takıldığım bir noktaya değineyim ben. Serinin türü olarak "Erotik" etiketinin yapıştırılmış oluşu bence çok yanlıştı. Güncel aşk ya da tarihi aşk romanlarında bu serideki malum sahnelerden kat be kat fazlası, hatta daha cüretkarı varken bu kitap için bu etiket pek yanlış kaçmış. Ve yanlış bir reklamla güzelim aşk romanı gölgeye bırakılmış!

Neyse efenim gel gelelim kitaba :)

Çoğu karaktere aşık olup 'Ay bu adam yok mu...' diye başlayan cümleler dizesi ile hayranlığımızı, beğenimizi sunarız. Ama bu karakter, bu Gabriel anlatılacak adam değil! Hani anlatılmaz yaşanır, derler ya, o cinsten bir adam. Uzun bir ah çekmelik, göz süzüp hayallere dalmalık, yanı sıra nereye bakılırsa bakılsın Gabriel görmelik bir karakter. Tamam; kibirli, ukala, kendini beğenmiş ama bir zahmet te olsun! Adam Profesör bir kere! Dante uzmanı, boru değil yani. Gerçi bu hali ile itici olsa da o ölünesi iç dünyası yok mu? Hani 'nerede lan bu adamlardan!' demelik bir adam diyorum ya, abartmıyorum. Düşünceli oluşu, sevdiğine sahip çıkışı, ince fikirli, kibar, ve aşık! Aha, yıllardır aradığım adam bu benim.

Kitapta lisans üstü programı için gelen Julia ve onun başta hocası olup kocası olacak Dante uzmanı Profesör Emerson’un maceraları kızımızın dersteki dalgınlığı ile başlıyor.
Her insanın sırları, kendi ile hesaplaşmaları, geçmişteki hataları vardır. Çiftimiz sorunları bir bir atlatarak vuslata kavuşuyor ama sorunlar her zaman varlardır da...
Gabriel Emerson, Dante üzerine uzman bir profesör - biraz önce bahsetmiştim ^^  Geçmişinde bir takım hatalardan, başarısızlıklardan sonra kendini cehennem zevklerinden alı koymaya gerek duymuyor. Yaşadığı sonrunlardan kendini sorumlu tutarken sonunda kendi cezasını ailesinden uzaklaşarak ve tek başına yaşayarak veriyor.
Julia Mitchell lisans öğrencisidir ve Gabriel'in kalemidir. Güzeldir bir kere, akıllıdır ve çoğu erkeğin dikkatini çekebilecek bir kadındır. Master programı için Toronto Üniversitesi’ni seçer ve uzmanlık alanının Dante olması sebebiyle, Gabriel’in öğrencisi olur. Ortak geçmişlerinin olması yanı sıra ne Julia geçmişi hatırlıyordur ne de Gabriel. Üstelik Gabriel'in kız kardeşinin arkadaşıdır da kızımız.
İlk kitapta yazar beklentiyi en uç noktaya taşımış bulunmakta ve serinin diğer kitaplarında aynı tadı almaya sevk ediyor okurları. edisyon kısmında bir parça sıkıntılar olsa da kitap genel hatlarıyla güzeldi ve ilgi çekiciydi. Ben oturup kitabı baştan sona anlatmadan siz kitabı temin ederek açıp okuyabilirsiniz.


Serinin Diğer Kitapları:
1. Gabriel'in Cehennemi - Gabriel's Inferno (Gabriel's Inferno, #1)
2. Camriel Arafta - Gabriel's Rapture (Gabriel's Inferno, #2)
3. Gabriel'in Cenneti - Gabriel's Redemption (Gabriel's Inferno, #3) 1 yorum:

  1. Bu seriyi çok merak ediyordum ancak yazdığın nedenden dolayı ben de uzaklaştım:) O zaman okumayı tekrar düşünebilirim :)

    YanıtlaSil