30 Nisan 2015 Perşembe

Bozulan Yeminler - Sabrina Jeffries || Kitap Yorumu
Kitap Adı: Bozulan Yeminler
Orijinal Adı: The Truth About Lord Stoneville
Yazar: Sabrina Jeffries
Çeviri: Funda Sularöz
Yayınevi: Epsilon Yayınları
 Sayfa Sayısı: 374
Bir Prense Aşık Oldum ve Aşk Hırsızı'nın yazarı Sabrina Jeffries'ten...Canlı, kıpır kıpır, çarpıcı, çok çekici...Library JournalBu roman, yazarın bütün yeteneğini sergilemesine olanak tanıyor:.

Zekâ dolu diyaloglar, akıllıca çizilmiş karakterler ve alev alev cinsel çekime sahip, birbirine son derece uygun başkahramanlar. Booklist 


On dokuz yıl önce meydana gelen trajik bir kaza Stoneville Markisi olan Oliver Sharpe'ın ailesinin yaşamlarına mal olur. Yakışıklı markinin hayatını bu olay ömrü boyunca etkiler ve onu skandallarla yaşayan pervasız bir adama dönüştürür.Büyükannesi Hetty, evlenmezse onu ve dört kardeşini aile mirasından mahrum bırakacağını söylediğinde ise, Oliver ona kendi tarzında karşılık vermeye karar verir. Şansına, Londra'da kayıp nişanlısını aramaya gelen Amerikalı bir güzel olan Maria Butterfield ile karşılaşır.


Planı için kusursuz bir kadın bulduğunu düşünen Oliver'ın hesaba katmadığı tek şey ise, Maria'ya duyduğu şehvetle nasıl başa çıkacağı olacaktır.

Freddy ona yaklaştı, gardiyanlarına gizli bir bakış attıktan sonra sesini alçalttı. "Stoneville iyi birine benziyor."
Maria, histerik kahkahasını bastırmaya çalıştı. "Ahh, evet, oldukça iyi. Onunla bir genelevde tanıştık ve büyükannesini kandırmak için bize şantaj yapıyor."


"Eğer diğer insanların hayatı hakkında konuşabilecek bu kadar çok vaktiniz varsa size yapılacak daha çok iş verilmeli.""Aşka inanmayan bir adam için bu kelimeyi çok fazla kullanıyorsun."


"Nelerden vazgeçtiğini bilmiyorsun bile," dedi Oliver. "Bir adamın dokunuşunun altında darmadağın olmanın ne demek olduğunu bilseydin, saygıdeğer bir evliliğin ruhsuz rahatı için bunu fırlatıp atmaya bu kadar istekli olmazdın."Diyecek o kadar çok kelimelerim varken, yorum yazmaya başladığım o  anda köşelere kaçarak saklanmaları haksızlık değildir de nedir? Ben söyleyeyim size! Haksızlığın daniskasıdır. Oysa ne hazırlıklar yapmış ne alıntılar yazmış ve resim çekmiş koymuştum bu posta. Ama işte... Amaları vardı zihnimin. 
Kitaba gelirsem efendim; Kitap başlı başına bir efsaneydi! Her haliyle mükemmeldi. Kelimeler o denli akıcıydı ki finale geldiğimde "Bu kadar mıydı? Bitti mi?" diye dedim durdum.
Öyle ki ilk okuduğum zamanda aynı hisleri taşıyordum üçüncü okuyuşumda da... Belkide fazla, yaşlılık, unuttum :)

Büyükannenin evlilik ültimatomuna cevaben ufak bir oyun tertip etmeye koyulur bizim yakışıklı marki Oliver Sharpe. Tabi finalde bu planı elinde patlar ama çok güzel bir şeye vesile de olur... Hayatının aşkını bulmuştur bir kere..
Dokunaklı, ruha işleyen bir şeyler var ki kitapta, okurken insanın boğazında bir şeyler düğümleniyor.

On dokuz yıl önce meydana gelen trajik bir kazayla Stoneville Markisi Oliver Sharpe'in hayatı alt üst olur. Anne ve babasının yaşamlarına mal olan bu kaza yıllar boyu sürecek dedikodulara sebep olur. Ve böyle başlıyor kitap. Annesi aşık olduğunu sana, senelerini kendini aldatan bir adama adamış bir kadın... Babası ise karısının paralarına aşık olup evlenmiş bir adam. Aile itibarlarını gözetmeksizin av klubesine takıldığı hanım arkadaşlarını getirip gününü gün etmekte. En sonunda daha fazla bu duruma katlanamayan karısının sinir krizi sonucu hayatlarını kaybetmişlerdir.
Oliver annesinin peşinden gitmeyi çok istemişti. Gitti de ve karşılaştığı tablo ömrünün sonuna kadar unutamayacağı bir kabus olarak hafızasında yer edinir...

Maria Butterfield nişanlısını aramak için taaaa Amerika'dan kalkar ve Londra'ya kuzeni ile birlikte gelir. aklında sadece nişanlısını bulup eve geri dönmek vardır fakat umduğunun aksine kendini farklı bir konumda, zampara bir çapkının kollarında bulur. elinde tuttuğu kılıç ile Oliver Sharpe korkutmak yerine adamı eğlendirmiş ve istemeyerek te olsa hayatına girmiştir.
En sevdiğim yazarlardan biri olan Sabrina Jeffries bu seri ile gönlümdeki tahtını sağlamlaştırırken her okuyuşumda aynı tadı ve heyecanı vermekte. Benim en sevdiğim kitaplardan zirvede olan Bozulan Yeminler'i okumanızı şiddetle öneririm!

Seri Sıralaması:
#1 Bozulan Yeminler / The Truth About Lord Stoneville (Oliver&Maria)
#2 Yatağımdaki Yabancı / A Hellion in Her Bed (Jarret&Annabel)
#3 Sır Gibi Sakladım / How to Woo a Reluctant Lady (Minerva&Giles)
#4 Vahşi Bir Lordun Kollarında / To Wed a Wild Lord (Gabe&Virginia)
#5 Son Çarem /A Lady Never Surrenders (Celia&Jackson)
#6 Öyle Bir Geceydi Ki / 'Twas The Night After Christmas (Pierce&Camilla)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder