Gabriel Arafta - Sylvain Reynard || Kitap Yorum

 Yazar: Sylvain Reynard
Orjinal Adı: Gabriel's Rapture (Gabriel's Inferno, #2) 
Yayınevi: Optimum Kitap
Sayfa: 475
Yıl: 2014
Kitaba Puanım: 4
 
Uluslararası Bestseller yazarı olan Sylvain Reynard, birbirlerine en karanlık arzularıyla bağlı iki âşık olan Gabriel ve Julia’nın hikâyesini aktarmaya devam ediyor..
Fakat arzuları bu sefer onların sonu olabilir…
 Profesör Gabriel Emerson, eski öğrencisi Julia Mithchell ile aşırı tutkulu ancak bir o kadar da gizli bir ilişki yaşamaktadır. İtalya’daki romantik tatillerinde Gabriel ona, vücudunun en şehvetli zevklerini ve cinsel birleşmenin coşkusunu öğretir.
 Ama döndüklerinde, mutluluklarını öğrencilerin fesatlıkları, akademik çevrenin baskıları ve kıskanç bir eski sevgili tehdit eder. Gabriel üniversite yönetimiyle karşı karşıya gelince kendini Dante’nin kaderine mi mahkûm edecek yoksa Julia’yı, Beatrice’ini sonsuza kadar yanında tutmak için mi savaşacak?
Son zamanların en sürükleyici aşk hikâyesi olan Gabriel’in Cehennemi’nin ikinci kitabında Sylvain Reynard, okuyucularına akıllarında, vücutlarında ve ruhlarında kalıcı izler bırakacak bir dünyanın kapılarını aralıyor. 

Kitabı uzun zaman önce okumama rağmen yeniden unuttuğum yerler oldu mu diye tekrar okuduğumda artık bir yorum yapmam gerektiğini düşündüm.
Ve işte, duygu ve düşüncelerim ^_^
Ben bu seriyi - daha doğrusu ilk kitabı, aslında Gabriel’i - çok sevdim. İç dünyasının karanlık oluşunu kamufle eden başarılı bir adam vardı karşımda duran. Delici bakışlarıyla kalbimi hoplatan, gülünce başımı döndüren, kapılmak için sıraya gireceğim çekim gücü ile büyülü bir adam Gabriel.
Ama ikinci kitapta beklediğim her neyse belki de tam bulamadım. Aldığım tat aynı, keyif aynı ama heyecanım bir tık alttaydı. Gabriel’i seviyorum, ilk iki kitabı sayısız kez okudum ama bazan çok sevdiğimiz bir yemeği yerken damağımıza uyuşmadığı zaman dilimleri olur. Bu kitapta da sanki o uyuşamama var gibiydi.
Serinin ikinci kitabında çiftimiz birbirlerine olan bağları güçlendikçe güçleniyor, aşkları harlandıkça harlanıyor. Aynı okulda eğitmen-öğrenci oluşları onları zora sokacak bir dizi sorunlara sürüklüyor. Gizli görüşmeleri ortaya serilirken üniversitenin katı kurallarına karşı gelindiği için ceza alıyorlar. Çiftimiz suçu diğerinin üzerinden almak adına hummalı gayretleriyle birbirini daha güç duruma iterken, şans onlardan bir parça yana olarak zararsız kurtuluyorlar. Fakat bir süre ayrı kalmalarını sağlıyor. Barışıyorlar elbette barışmasına ama bir dizi sorunun üzerinden gelmek zorundalar.Kitabı okuyan büyük bir çoğunluğun sıkıldıklarını, hatta kitabı yarım bıraktıklarını duymuştum. İlk kitaba göre kapıldığımız heyecan bir tık alt seviyedeydi ama bu kitabı okurken sıkıldığım anlamına gelmiyor. Aksine zevk aldığımı söyleyebilirim. Aslında Gabriel’i daha yakinen tanımaya başladığımız evrede kitap tat verdi. Adamı sevdiğimi söylemiş miydim?
Seri genelinde süre gelen; aşk, sevgi, güven, bağlılık ve şefkat duygularıyla sarmalanıyoruz. Julia’nın da Gabriel’in de duygularına, bu ilişki için kendilerinden feda edebileceklerine şahit ederken kitaba olan bağlılığım arttı. Hani artı olarak kitap bol bol Dante - Beatrice atıflarıyla dolu. Bu da daha doyurucu bir hal alıyor. Salt erotizm yok kitapta -üstelik seriye yapıştırılan etikete bakıldığı zaman.İşin özü; okuyan geç okuduğu için bir, okumayan hiç okumadığı için bin pişman.
Keyifli Okumalar ;)

Serinin Diğer Kitapları:

1. Gabriel'in Cehennemi - Gabriel's Inferno (Gabriel's Inferno, #1)
2. Camriel Arafta - Gabriel's Rapture (Gabriel's Inferno, #2)
3. Gabriel'in Cenneti - Gabriel's Redemption (Gabriel's Inferno, #3) 

0 yorum:

Yorum Gönder