Sağdıç - Jennifer L. Armentrout || Kitap Yorumu
 Yazar: Jennifer L. Armentrout 
Orijinal İsim: Tempting the Best Man
Yayınevi: Dex
Sayfa: 168
Yıl: 2015
Kitaba Puanım: 4,5 - 5

GAMBLE KARDEŞLER  serisi başlıyor!
Madison Daniels çocukluğundan beri, ağabeyinin en iyi arkadaşı Chase’e âşıktı. Gamble kardeşlerin yakışıklı, dürüst, başarılı, komik… ve inanılmaz seksi Chase’ine.

Büyük bir sorun vardı. Chase annesine korkunç günler yaşatan çapkın babası gibi biri olmaktan korktuğu için daima geçici ilişkiler yaşamayı tercih ediyordu. Madison’dan çok hoşlanmasına rağmen onu çoktan gözden çıkarmıştı.

Madison ve Chase, Madison’ın ağabeyi Mitch’in düğününde sağdıç ve nedime olarak bir araya geldiler...
Romantik bir düğün, küçük bir yanlışlık ve bastırılmış tutkular…
Olacaklara kim engel olabilirdi ki…

LUX serisi, Kış Güneşi ve Saplantı’nın dünyaca ünlü yazarı Jennifer L. Armentrout’tan tutku dolu bir hikâye...Yazar hakkında birçok duyum almış, diğer kitaplarının ne kadar çok sevildiğini defalarca kez yorumlardan okumuştum. Fakat yazarın daha önce çıkan kitaplarını alıp okumadım. Taki ukitap sitesinde yaptığım bir takasa kadar. Aslında takas için anlaştığım kitap Sağdıç değildi ama hediye olarak karşıma çıktı. Okudum, tek solukta hemde. ama yorum yazması öyle tek solukta olmadı. Baya bir düşünmem gerekti. Hani sevilen bir yazar, yanlış bir kelime ile okları üzerime çekmek istemem.
Dediğim gibi, yazarın okuduğum ilk kitabı ve ben her satıra bayıldım. Alında konu bilindik. hani film arşivini açıp rast gele bir amerikan filmi seçip izlersek bu konuya denk gelebiliriz. ama yazar konuyu öyle bir işlemiş ki, bir durup bekletiyor insanı. Verdiği duygulara boğulup devamını istetiyor. Sürüklenip gidiyor ve kısacık kitapta "daha yok muydu bunun, bu yarım kalmış" dedirtiyor.
Karakterlere bayıldım!
Madison’un aklını başından alan ve uzunca bir süre meşgul eden birine aşıktır. Üstelik bu biri, çocukluk aşkıdır ve ağabeyi Mitch’in en yakın arkadaşlarından biridir.

Kızımız duygusal, dış görünüşü ne kadar güçlü olduysa da içten içe kırılgan bir yapısı var. Zoru görünce kaçıp gidenlerden değil, kalıp savaşanlardan biri. Her ne kadar acı çekmiş olsada bildiğini yapmaktan geri durmaz.

Chase Gamble üç kardeşten en küçüğü ve ağabeyleri gibi hem yakışıklı hem de baya çekici. İşlettiği gece kulüpleri kendisine ait. Dürüst, başarılı ve komik... Ve -öhhöm- seksi, baya, iyi yani. Ama sorunları ve çekinceleri var. Ailevi sorunları üzerine çekmiş ve sebepleriyle sonuçlarıyla kendine uyarlamış. Mesela korkuları var. Babası gibi olmaktan korkuyor. Zengin ve çapkın bir adam olmaktan, karısını eline geçen her fırsatta aldatmaktan, bunu karısının gözü önünde yapmaktan ve ailesini terk edip gidmekten korkuyor. Tıpkı babası gibi. İçten içe ona benzediğini düşünüyor. Hayatına dahil ettiği kadınlarla tek gecelik ilişki yaşamasının sebebi ise bu korkusu. Ona göre bağlanmak, aşık olmak gibi bir şey yok. Tabi inkar edip sakındığı bu duyguya çoktaaan kapıldığından da haberi yok cancağızımın.Madison’a karşı bir takım hisler besliyor fakat duygularını bastırmayı, onları görmezden gelmeyi tercih etmiş kendince.

Sıradan geçen bir günde Medison’un aldığı davetiye her şeyi karıştrır. Mitch evleniyordur ve baş nedime olma görevi de Medison’a düşmüştür. Üstelik ağabeyinin sağdıç olarak seçtiği kişi Chase’dir!

Gamble Kardeşler Serisi, 3 kitaptan oluşmakta. Chase’i okuduk, sırada diğer kardeşler Chad ve Chandler var. Umarım Dex bizi fazla bekletmez ve serinin devamını erken erken okuruz.

Kısa olmasından sebep tadı damağımda kaldıysa da çok eğlenceli bir kitap olarak zihnimdeki yerini aldı. Şaşırdığım çok yer oldu, tabi kızdığım hatta köpürdüğüm. Kahkaha da atmışlığım vardı. Kitap oldukça güzeldi. Çok keyif aldım. Şimdi yine ve yeniden okuyacağım.
Keyifli okumalar, sevgiler benden ^_^

0 yorum:

Yorum Gönder