Bir MİM Gördüm Sanki | Beni Ben Yapan Şeyler


Bir mim gördüm sanki!
Evet evet, gördüm.
Herkese merhaba ✋
...


Güneş tepeye çıkmış gün bütün güzelliğiyle başlamışken her insanın kendince bir derdi tasası vardır. Eh, ben de kendime dert edindiklerimle ve de yüreğimdeki yükle gelmiş bir mim görmüşüm. Dedim ki, uzun da zaman oldu, neden yapmayayım!
Bahar gelmiş hoş gelmiş, Nisan yaydığı bütün güzel renklerle etrafa neşe saçmaya başlamış. Ben daha çok yağmurları sonbaharı severim ama bahar da bir başka güzel oluyor. Bu Mim’i sevgili Gonca’nın Dünyasından bloğunun biricik yazarı sevgili Gonca'mın blogda gördüm. Eh kanbersiz düğün olmazdı.

O zaman ben, beni ben yapan şeylerin listesini yapayım ^^
...

#1 Karadeniz aşığı olduğumu bilmeyen yoktur. Memleketim olduğu için değil, böyle bir cennet yer yüzünde olduğu için bir ayrı seviyorum. Yeşili başka güzel, mavisi başka. Bir başkadır işte Karadeniz ❤
#2 Eskiden tam bir filmkolik biriydim. Hemen hemen her türden izlediğim filmleri stok yapıp ara sıra açıp baştan izlemişliğim de vardı. Ama artık diziydi filmdi çok nadir seyrediyorum. Listemde izleyeceğim diye beklettiğim birçok film vardır misal ama artık izlemiyorum. Artık kitapçıyım ben arkadaşım ✋
#3 Yağmuru çok severim. Yağmurda yürümeyi aşırı severim. Bu sene çok oldu öyle dışarı çıkıp yağmurda yürüdüğüm. Yürümeyi severim esasında. Otobüse rast gele binip bilmediğim yerlere gidip yürümüşümdür çok. Ama en çok sevdiklerimle yürümeyi severim. O zaman bir başka geçiyor zaman.
#4 Sevince çok severim ben. Soğumam da biri kadar çabuk olur. Bir şeyi canlı cansız çok çabuk bağlanırım. Dizi film fanı olmadım a!a aşık olduğum kitap karakterleri vardır. Tunç Mirza Yiğit* örneğinde olduğu gibi. Onu bir başka sever benimserim. Bir de Ömer Erez** var. Ayyy canımlar onlar. (*Kayıp Şehir Serisi Gitme kitabının karakteri, yazar Selvi Atıcı. **Rehine Serisi Hayatın Ruhu kitabının karakteri, yazarı Sümeyye Akarçay.)
#5 Kitap okumak, okuduğun kitaptaki hayatlara konuk olmak. Farklı dünyalara gidip orada yaşamak bana göre ve bundandır ki gerçek hayattan bunalınca benim kaçış durağım oldu. Kitap okumak çok başkadır bende.
#6 Çoğu şeyi fotoğraflamak benim en sevdiğim şey fakat kendi fotoğrafımı çekerken ya da çekilirken tam rahat hissedemiyorum kendimi. Fazla fotojenik olmadığım için garip de çıkıyorum. 
#7 Karadenizli olup çay sevmeyen olur mu? Olmaz.
#8 Çok sabırsız biriyimdir. Neyle uğraşıyorsam bir anda çabuk olsun isterim ama bazı konularda da zamana ihtiyacım olabiliyor. Ortamlara ya da kişilere çabuk uyum sağlayıp ayak uydursam da o ruhu kolay yakalayamıyoum. Bilmediğim yeni şeylere adapte olmak biraz zorluyor.
#9 Duygusal bir yapım var. Duygularımı en uç seviyelerde yaşarım. Çok sever, çok üzülür, çok kızarım. Her şeyin çoku vardır bende. Orta kararı yoktur. Saman alevi gibi parlayıp sönmüşlüğümde çoktur.
#10 Bir şeyi istemem yeterlidir yapmam için. Hayatımda olan değer verdiğim insanlar benim için önemlidir. Sevdiğim biriyse istediği ne olursa olsun (bu benim sınırımı zorlasa da) elimden geldiğince yaparım. Ama istemem gerek. Sevmediğim biriyse, en basit bir şey dahi olsa yapmam.
#11 Benden hiç Polyana olmaz. Hayatın hep gerçekçi yanına bakıp ne kadar acı ve ağır olursa olsun onu görmeyi seçtim. Zorlandığım yerde direnip savaşmış da olsam çoğu yerde sırtımı dönüp gittiğim de oldu ama hiç iyimserlik yapmadım. Bildim ki iyimser olmak kişinin kendini kandırmasıdır. Ve zaten yaşadığımız bu hayatta etrafımızda olan kişiler bizi yeteri kadar kandırmaya çalışıyor bir de kendimiz eksik olalım, değil mi?
#12 Bezelye çok severim, pilav çok severim. Tatlıyla da aram iyi sayılır. Kadayıf severim bir kere, üff fıstıklı hele. Bir de lahmacun. Lahmacun sevmeyen olmaz ama değil mi?
#13 Son zamanlaeda blog ve bookstagram hesabımı ihmal ettim ama yakın zamanda sevdiğim şeyleri payapsmayadevam edeceğim. Kitapları anlatmak hoşuma gidiyor. Bookstagram hesabımda ise arada sevdiğim türkülerin hikayelerini araştırıp onları paylaşıyorum. Türküleri de çok severim, farklı ruh haline sokuyor bir de gerçekte yaşanmış hikâyelerse...
#14 Yazmayı da okumak kadar severim. Amatör olarak yazıyorum aynı zamanda. Kendi hayalini kaleme alıp kurgu oluşturmak çok farklı hissettiriyor insana. Bir de aşkı kaleme almak başka ediyor insanı. Bir filmde izlemiştim sanırım, yalan olmasın şimdi. Şöyle diyordu; “Kimisi şanslıdır aşkı yaşar anlatır, kimisi şanssızdır aşkı yazar anlatır.”
Ben aşkı bilmeden yazanlar kervanında olan amatör bir yazarım. Aşk nedir mı? Onu da bir ara anlatırım!
#15 Okul hayatım boyunca Türkçe ve edebiyat derslerinden geçer not haricinde not alamadım. Sayısal kafası vardı bende. Bu yüzden Muhasebe okudum. Sonra kitaplar hayatıma girdi, arada bir karaladığım şiirler de vardı sonra yazmaya başladım. Zıt şeyleri bir araya getirmek gibi huylarım da vardır. Kitap okumak bir nevi insan okumaktı, ben de hem yazıp he! okumayı seçtim.
Bir de hayalim var, bir gün benim de basılı en az bir kitabım olacak.
Umarım.

*****

Birilerini etiketleyerek sınırlandırılmak yerine gören herkesin katılmasını bekliyorum ✋

Bana ulaşmak için 👇
wattpad : sonsayfasihayat
instagram : sonsayfasihayat
twitter : sonsayfasihayat

2 yorum:

  1. İyi ki yaptın canımcım. Seni tanımak isteyenler için gerçekten iyi bir mim oldu bu :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yaptığın mimlere bakip heppisini yapacağım bende, bana da değişiklik oluyor ❤

      Sil