Karanlığın Kızı - Kelly Keaton || Kitap Tanıtımı


Kitabın Yazar: Kelly Keaton

Orijinal İsim: Darkness Becomes Her (Gods & Monsters Series 1)
Çeviri: Melis Özben
Yayınevi: Dex
Sayfa Sayısı: 250
Yayın Yılı: 2011
Arka Kapak Yazısı


Ari, yalnızlık ve kaybolmuşluk duygusunun önüne geçemiyor bir türlü. Buz mavisi gözleri ve asla değiştiremediği ya da kazıyıp atamadığı gümüş renkli, uzun, gür saçlarıyla hep dikkat çekiyor. Bakıcı ailelerin yanında geçen çocukluğunun ardından, nereden geldiğini ve kim olduğunu bulma isteğine karşı gelemiyor.
Sorularına yanıt aramak için çıktığı yolculukta ona ışık tutan, uzun zaman önce ölmüş annesinden kalan bir mesaj: Kaç! Ari, birilerinin ya da bir şeylerin ona çok yaklaştığını hissediyor. Ama kimden kaçtığını ya da neyin onu takip ettiğini bilmeden kendini koruyabilmesi çok zor.
Bildiği tek bir şey var: Doğum yeri New 2’ye dönmesi gerektiği. Kasırgaların vurduğu New Orleans’ın yeniden kurulmuş hali olan New 2’nin yönetimi dokuz ailenin elinde. Burası öyle sıra dışı ki Ari’nin hiçbir farklılığı tuhaf kaçmıyor. Ama karşılaştığı her canlı –ne kadar ölümcül ve ürkütücü olursa olsun– ondan korkuyor.
Ari yanıtı bulana kadar durmayacak. Ama bazı gerçeklerin ortaya çıkması da bir o kadar korkunç ve tehlikeli...
Fantastik kurguda dünyalar birbirine giriyor! Şimşek Hırsızı ve Alacakaranlık severler, Karanlığın Kızı’nda karşılaşacakları birbirinden çekici karakterlerle bambaşka bir dünyaya adım atacak ve bu dünyayı çok sevecekler.Koluma bir şeyin dokunduğunu hissederek aşağı baktığımda, Violet'i gördüm. Pascal'ın kafası her minik adamda inip kalkıyordu. "Umarım kemikler bataklık haline dönen kısımdadır," diye mırıldandı istekli bir ifadeyle.
Evet. Belki de en iyisi Violet'in yanından ayrılmamam. Eğer ortalıkta yılan gibi bir şeyler varsa, Violet ve Pascal ne yapılacağını bilirdi. Cidden, aslında kötü fikir değildi. Violet'i yanımdan ayırmayacaktım.


Fantastik seviyor ve en önemlisi mitoloji merakınız varsa bu seri kaçmaz!
Benden söylemesi ;)
Yorumlarım kısa zamanda sizlerle olacaktır ;)

0 yorum:

Yorum Gönder